top of page

YÜRÜYÜŞ TURLARI

ICON 1 HIKING.png

1. KARAGÖL ROTASI

Karagöl rotası; herkesin yapabileceği kolaylıkta bir doğa yürüyüşüdür. Mona'dan, sakin bir tempo ile gidiş- dönüş ortalama 1 saat sürer. Yürüyüşte; mandalina bahçeleri, zeytin tarlaları ve küçük dere yollarından geçerek Karagöl 'e ulaşılır. Bu rotada, doğa fotoğrafları çekebileceğiniz  güzel manzaraların keyfini çıkarabilirsiniz. Bizim de en sevdiğimiz hiking rotasıdır. Aşağıdaki haritaya tıklayarak yol tarifini alabilirsiniz.

2. AKARCA PLAJI ROTASI

Akarca rotası, orta zorlukta hafif bir tempo ile yaklaşık 1 saat süren bir yürüyüştür. Mandalina bahçeleri, zeytin tarlalarından geçerek en sonunda siteler ve plaja ulaşılır. Akarca plajı yaklaşık 2km uzunluğunda kum bir plajdır. Suyu serin ve sığ bir girişi vardır. Plajda cafeler, küçük tesisler bulunur. Aşağıdaki haritaya tıklayarak yol tarifine ulaşabilirsiniz.

3. ÇAMCAZ KOYU ROTASI

Çamcaz Koyu rotası, orta zorlukta ve uzun süren bir doğa yürüyüş rotasıdır. Mona'dan orta tempo bir yürüyüşle Çamcaz koyuna ulaşmak yaklaşık 1 buçuk saat sürer. Rota boyunca, zeytin, mandalina bahçeleri, tarlalar, minik dereler, Karagöl, Girlen plajı ve en sonunda da tepeyi aşarak Çamcaz Koyuna ulaşılır. Hiking rotanızı Girlen Plajında da sonlandırabilirsiniz. Buraya ulaşmak yaklaşık 1 saat sürer, sahilde küçük işletmeler, restaurant ve cafeler vardır, balıkçı teknelerinin olduğu bu plajdan denize girilmez. Girlen Plajından devam ederek, koya ulaşmak isterseniz, tepeyi aşarak  taşların üzerindeki çizgili yönlendirmeleri takip ederek yarım saat daha süren bir yürüyüş ile Çamcaz koyuna ulaşabilirsiniz. Bu koya yalnızca tekneler ve yarım saat süren bu yürüyüşle ulaşılabildiği için bakir, tertemiz bir koydur. Kum bir plaj, Akkum ve Akarca ya kıyasla biraz daha ılık bir suyu vardır. Aşağıdaki haritaya tıklayarak yol tarifine ulaşabilirsiniz.

bottom of page